Ivanka “masakrohet” në rrjet, ja çfarë bëri e bija e Trump (FOTO)

27/05/2020 14:45

Një vajzë 15-vjeçare nga India është bërë kryefjala e medias për shkak se ka mbajtur babain e saj të paralizuar në biçikletë.

Vogëlushja dhe babai i sëmurë po largoheshin nga New Dehli për të shkuar në shtëpinë e tyre pasi vendi ku punonin u mbyll për shkak të pandemisë.

Gjesti prekës i Jyoti Kumari u mësua nga e gjithë bota, ndërkohë që Ivanka Trump ka përgëzuar vogëlushen duke këshilluar shtetin Indian që ta marrë për kampionatin e çiklizmit.

“15-vjeçarja Jyoti Kumari mbajti babain e saj të sëmurë e me plagë në biçikletë për më shumë se 1200km teksa po shkonin në shtëpinë e tyre në fshat. “Këmbet e saj të duruara dhe dashuria kanë tërhequr vëmendjen e popullit indian dhe koorporatës së çiklizmit”, shkroi ajo duke ngjallur debate.

Ky koment i vajzës së Donald Trump është kritikuar, sidomos nga populli indian të cilët u shprehën se ky gjest nuk ka asgjë të bukur që duhet parë me sy pozitiv.

Ky është shembulli konkret i varfërisë dhe skamjes më të cilën përballet njerëzit në Indi që Koronavirusi i ka varfëruar edhe më tepër.

FOTO GALERI
1/13

Top Channel