Nga dhelpra e kuqe arabe te …/ Njihuni me disa nga mrekullitë e natyrës (FOTO)

26/05/2020 15:06

Shoqata gjermane për Fotografinë e Natyrës sapo ka shpallur fituesit e konkursit të natyrës për 2020, dhe shkrepjet janë absolutisht të mrekullueshme.

“Për shkak të pandemisë koronavirus, votimi nuk u krye gjatë mbledhjes së përgjithshme vjetore, por në internet për herë të parë në historinë e GDT, me pjesëmarrje të madhe nga anëtarët e saj”, tha organizata në një deklaratë.

Fotografët garuan në 7 kategori: zogj, gjitarë, kafshë të tjera, bimë, natyrë etj.

FOTO GALERI
1/13

Top Channel