Ditën e sotme të gjithë besimtarët myslimanë anë e mbanë botës festojnë festojnë Fitër Bajramin.

Në këtë festë të rëndësishme kanë qenë të shumtë personazhet e njohur që nëpërmjet rrjeteve sociale urojnë fansat e tyre.

Një ndër ta është dhe aktori i njohur turk, Tolgahan Sayisman i cili prej disa vitesh është martuar me ish-Miss Shqipërinë Almeda Abazi.

Ai zgjodhi të urojë Bajramin në gjuhën turke, por edhe në gjuhën shqipe pasi siç e dimë ai ka një lidhje të ngushtë me Shqipërinë. Ai publikoi një foto bashkë me Almedën në krahë të së cilën shkruante urimin.

“Gëzuar Bajramin të gjithëve”-shkruajti Tolgahan i cili mori gjithashtu shumë urime nga fansat e tij. Të njëjtën foto postoi edhe Almeda, me të njëjtin urim. Kujtojmë që çifti janë prindër të një djali me emrin Efehan, 1 vjeç.

FOTO GALERI
1/13

Top Channel