Arjan Çani tregon në Open: Ja kush janë 3 arsyet që Edi Rama shembi Teatrin Kombëtar

20/05/2020 22:20

Sonte në Open në Top Channel po flitet për shembjen e Teatrit Kombëtar dhe protestat që po vazhdojnë më pas. Gazetari i njohur Arjan Çani tha në Open se i vetmi që deshi të shembte teatrin është Edi Rama.

“I vetmi që deshi të shembte teatrin është Edi Rama. Rama këtë luftë e ka nisur që në vitet 2000. Ka tre arsye që Rama e shembi Teatrit Kombëtar. Janë arsye psikike, emocionale dhe interesi.

E kanë pranuar të gjithë që pas teatrit do ndërtohen kulla”- tha Çani.

Top Channel