Protestë për shembjen e teatrit/ Me artistët edhe PD e LSI, por nuk foli asnjë politikan, shashka mes tubimit

19/05/2020 00:32

Aleanca për Mbrojtjen e Teatrit protestoi para Ministrisë së Brendshme. Në mbështetje të tyre ishin edhe Partia Demokratike dhe Lëvizja Socialiste për Integrim.

Artistët kërkuan që të mos ketë provokime mes protestuesve, pasi pati disa incidente me hedhje shashkash.

Ndërkohë si rrallë herë politikanët nuk folën para protestuesve. Për më shumë detaje ndjekim gazetarin Andi Bora.

Top Channel