“Nëse vdes, atëherë me muzikë”/ Fotografja 34-vjeçare, bie nga shkëmbi dhe vdes teksa po realizonte një foto

19/05/2020 19:19

Një fotografe ruse, ka humbur jetën pasi ka rënë nga maja e një shkëmbi në Dubai, teksa po përpiqej të realizonte një foto. Viktima, e identifikuar si Julia Khabibulina, 34 vjeçe, me origjinë nga qyteti Ufa i Rusisë, kishte një vit që jetonte në Dubai, për të zhvilluar atje karrierën e saj si fotografe.

Trupi i pajetë i 34-vjeçares, ndodhet në një spital në Dubai dhe pritet që të rikthehet në vendlindje. Sakaq, Julia, duket sikur e ka ndierë vdekjen dhe në lidhje me të kishte shkruar në rrjete sociale, ditën që ndodhi ngjarja.

“ Njerëzit gjatë karantinës ishin varur në hotele. Ky është i gjithë Dubai! Nëse vdes, atëherë me muzikë”, shkrunate 34-vjeçarja.

FOTO GALERI
1/6

Top Channel