Një grumbull rrënojash është gjithë çfarë ka mbetur nga godina kryesore e kompleksit 70-vjeçar të Teatrit Kombëtar, pas shembjes.

Kujtojmë se Aleanca për Mbrojtjen e Teatrit thirri një tubim, si shenjë proteste kundër shembjes së Teatrit Kombëtar në Tiranë ditën e sotme.

Protesta u mbështet edhe nga opozita, e cila është angazhuar për të pasur sa më shumë pjesëmarrës.

Protesta u mbajt në Bulevardin “Dëshmorët e Kombit” dhe në pedonalen pranë ish-godinës tashmë të Teatrit Kombëtar dhe ka nisur që prej orës 16:30.

Foto të shkrepura nga gazetarja e Top Channel, Anila Hoxha.

FOTO GALERI
1/24

Top Channel