Shembja e Teatrit/ Policë dhe qytetarë në shesh, çfarë po ndodh në qendër të Tiranës (foto)

17/05/2020 09:05

Mes protestuesve që janë kundër shembjes së Teatrit Kombëtar ka pasur përplasje me policinë.

Përleshja nisi kur një i ri kaloi kordonin policor. Policia ndërhyri menjëherë duke e mos lejuar që kordoni të kalohet nga protestuesit dhe aktivistët.

Gjatë përleshjes me policinë protestuesit bënin thirrje ‘poshtë diktatura’. Ish-deputetë dhe mbështetës të Lëvizjes Socialiste për Integrim vazhdojnë konfrontimin verbal me policinë.

FOTO GALERI
1/12

Top Channel