Foto ilustruese

Në Detin Jon u gjetën mbetje nga helikopteri i Forcës Ajrore Kanadeze, i cili u zhduk të mërkurën në mbrëmje në ujërat ndërkombëtare midis Greqisë dhe Italisë gjatë një operacioni patrullimi të NATO-s.

“Disa mbetje janë gjetur në zonën e kontrollit dhe ndërhyrjes italiane,” tha një burim ushtarak Grek, shkruan TgCom.

Gjashtë vetë ishin në bordin e avionit.

Helikopteri ishte vendosur jashtë zonës së kontrollit të Greqisë, 50 milje larg ishullit të Kefalonia.

Ai po merrte pjesë në një operacion të përbashkët kontrolli të Aleancës Atlantike.

Top Channel