Gjermani/ 202 të vdekur në 24 orët e fundit nga Covid-19, shkon në 6 mijë e 115 numri i viktimave

29/04/2020 07:13

Shumë vende po planifikojnë hapjen graduale pasi mendohet se koronavirusi e ka kaluar pikun e tij. Në Gjermani gjatë 24 orëve të fundit janë shënuar 202 të vdekur nga koronavirusi

Sipas autoriteteve zyrtare Gjermania gjatë 24 orëve të fundit shënoi 202 të vdekur nga Covid-19 dhe 1 mijë e 304 raste të reja. Numri total i rasteve ka shkuar mbi 157 mijë, ndërsa në total ka 6 mijë e 115 të vdekur nga koronavirusi.

Kujtojmë që Gjermania ka një numër shumë më të ulët rastesh dhe vdekjesh në krahasim me Italinë, Spanjën dhe Francën.

Top Channel