Letra zemërthyese e një babai për gruan dhe 2 fëmijët, para se të ndërronte jetë nga koronavirusi

24/04/2020 14:48

Përpara se 32-vjeçari Jonathan Coelho të intubohej për shkak të përkeqësimit të gjendjes, si pasojë e Covid-19, ai mori celularin e tij dhe shkroi diçka për të shoqen dhe dy fëmijët.

Gruaja e tij prej 7 vitesh, Katie Coelho e zbuloi shënimin e ndjerë, pasi i shoqi pësoi arrest kardiak dhe ndërroi jetë të mërkurën, 28 ditë pas shtrimit në spital dhe 20 ditë pasi u fut në respirator.

“Kur ma kthyen celularin e tij, zbulova se ç’kishte shkruar, një ditë para se të intubohej”, thotë bashkëshortja.

Në letër, ndër të tjera shkruhej:

“Ju dua shumë. Më keni dhënë jetën më të mirë që mund të kisha kërkuar ndonjëherë. Jam kaq me fat dhe krenar që jam bashkëshorti yt dhe babi i Braedyn-it dhe Penny-it. Katie, je njeriu më i bukur, më i kujdesshëm që kam takuar ndonjëherë, je e veçantë… sigurohu që jetën ta jetosh me lumturi dhe të njëjtin pasion që më bëri të bie në dashuri me ju. Të të shihja ty teksa bëheshe nëna më e mirë e fëmijëve të mi është gjeja më fanatstike që më ka ndodhur ndonjëherë”, shkruan Jonathan.

Jonathan testoi pozitiv me COVID-19 më 26 Mars, dhe u shtrua në spital për shkak të problemeve me frymëmarrjen.

FOTO GALERI
1/3

Top Channel