Vendi ynë sot do të mbizotërohet nga alternime kthjellimesh dhe vranësirash të cilat do sjellin reshje në disa zona të territorit.

Sipas Meteoalb, temperaturat do të pësojnë një rritje të lehtë ku do të variojnë: në zonat malore, nga 02ºC në 12ºC, në zonat e ulëta nga 07ºC në 19ºC dhe në zonat bregdetare nga 11°C në 20ºC.

Era do të fryejë në drejtim Veriperënimor, ndrësa forca e valëzimit në det pritet të jetë deri në 2-3 ballë.

Në Kosovë moti do të jetë i kthjellët me alternime vranësirash. Temperaturat do të pësojnë një rritje të lehtë ku do të variojnë: në zonat malore nga 02ºC deri në 11ºC dhe në zonat e ulëta nga 07ºC në 13ºC.

Në fotot e mëposhtme do gjeni motin në qytetet kryesore të vendin dhe jo vetëm:

FOTO GALERI
3/6

Top Channel