“Durrësi e do Italinë”/ Covid-19, qyteti bregdetar solidarizohet me tragjedinë fqinje

23/03/2020 13:14

Teksa në Itali gjendja paraqitet alarmante, me 59.138 të prekur dhe 5.476 viktima nga Covid-19, qyteti i Durrësit është sensibilizuar me dhimbjen e madhe dhe momentet e vështira që po kalon shteti fqinj.

Siç mund ta shihni, në një banderolë të madhe shkruhet “Durrësi e do Italinë”, shoqëruar me një zemër, gjysma e flamurit shqiptar dhe gjysma tjetër e atij italian. Një gjest i tillë simbolik vjen fill pas varjes së flamurit italian në Kullën e Sahatit në Elbasan.

FOTO GALERI
3/5

Top Channel