Koronavirusi vret 27 vjecaren disa ditë pas lindjes, mori infeksionin nga e ëma

21/03/2020 21:07

Një grua në Poloni që kishte lindur disa ditë më parë është viktima më e re nga epidemia e koronavirusit vrasës, pasi u infektua nga nëna e saj që ishte kthyer nga Italia.

Gruaja që nuk është emëruar, është vdekja e gjashtë nga virusi në Poloni.

Ajo vdiq në spitalin e Łańcut në jug të Polonisë.

Disa ditë më parë ajo kishte lindur beben e saj dhe doktorët thanë se nuk kishte robleme të tjera shëndetësore.

Mediat polake raportojnë se janë 378 raste të infektuara me koronavirus në vend dhe deri tani 13 njerëz janë shëruar.

FOTO GALERI
1/5

Top Channel