Greqi/ Theu urdhrin për mbylljen e kishës dhe zhvilloi meshën, arrestohet Mitropoliti i Kythras

21/03/2020 19:09

Mitropoliti i Kythras në Greqi është arrestuar pasi ka thyer urdhrin e qeverisë për të mos zhvilluar grumbullime për shkak të situatës së Koronavirsuit.

Mitropoliti Serafim,zhvilloi normalisht meshën dhe u bëri thirrje banoreve të ishullit Kythira të shkojnë në kishë.

Mitropoliti u shoqërua në rajonin e policisë,dhe pasi u procedua penalisht,u la i lire ai rrezikon 1 vit burg ose mund ta kalojë këtë nëse paguan gjobën prej 5000 eurosh.

Top Channel