Man. United përgatit rikthimin e legjendës në “Old Trafford”

20/03/2020 13:02

Eric Cantona mund të jetë legjenda e radhës e Manchester United që rikthehet për të ndihmuar klubin në këto momente të vështira që po kalon.

Drejtuesit më të lartë të “Djajve të Kuq” po diskutojnë rreth kthimit të mundshëm të francezit në klub në një rol ambasadori. Ai do të bashkohej me Bryan Robson dhe Denis Irwin, dy ish-futbollistë të tjerë të United, që janë të angazhuar në të njëjtin sektor.

Cantona është një idhur në “Old Trafford” dhe mbetet një figurë e njohur në mesin e tifozëve të United dhe prania e tij do të mirëpritej nga masa e gjerë e fansave të këtij klubi.

Francezi shënoi 82 gola në pesë vjet për “Djajtë e Kuq”, duke fituar katër tituj të Premier League-s dhe dy FA Cup si dhe tre Community Shield.

Top Channel