Dy basketbollistë të Lakers, pozitiv në testin e koronavirusit

20/03/2020 11:19

Më 11 mars, komisioneri i NBA-së Adam Silver pezulloi sezonin 2019/20 pasi Rudy Gobert dhe Donovan Mitchell testuan pozitivë për koronavirus.

Ndërsa Christian Wood më vonë testoi pozitiv, pati shqetësime të mëdha pasi Kevin Durant dhe tre shokët e tij të Brooklyn Nets gjithashtu u prekën nga Covid-19.

Me Los Angeles Lakers që ndeshjen e fundit luajtën me Nets para pezullimit 30-ditësh, basketbollistët më pas u testuan dhe filluan karantinën e tyre 14-ditore.

Rezultatet e testit sapo kanë dalë dhe dy basketbollistë kanë testuar pozitivisht, sipas Shams Charania të Athletic.Disa prej basketbollistëve të tjerë ende nuk kanë marrë rezultatet, teksa pritet të ndodhë gjatë orëve në vijim.

Top Channel