Vdes në moshën 35 vjeçare ish-futbollisti i Premierligës angleze

19/03/2020 17:11

Ish-futbollisti i Cardiff City dhe Blackburn Rover, Peter Whittingham ka vdekur dje nga plagë të marra në kokë pas një rënie aksidentale, në moshën 35 vjeçare.

Futbollisti i njohur i kubit uellsian humbi jetën dje nga plagët e marra prej rënies aksidentale, teksa kishte dalë në një bar në 7 mars.

Në deklaratën e klubit të Cardiff thuhej: “Me dhimbje të madhe njoftojnë tifozët se Peter Whittingham ka ndërrruar jetë në moshën 35 vjeçare. Jemi të gjithë zemërthyer”.

Policia e Uells tha në një deklaratë se incidenti dukej aksidental. “Rreth orës 10 të darkës më 7 Mars policai u thirr në një ambjent të liçencuar ku një burrë 35 vjeçar kishte pësuar një plagë nëkokë si rezultat i një rënieje. Nuk kishte prova paraprake për sjelje kriminale por hetimet vazhdojnë mbi rrethant e aksidentit”.

FOTO GALERI
1/4

Top Channel