Në vijim të masave drastike, të ndërmarra për të frenuar përhapjen e mëtejshme në vend të koronavirusit, policia e Fierit ka shoqëruar 8 drejtues mjetesh dhe janë vendosur 21 masa administrative.

Mësohet se të shoqëruarit dhe ata që janë gjobitur kanë thyer masat e vendosura duke lëvizur me automjetet e tyre të paautorizuar.

Top Channel