UEFA ka marrë vendim për shtyrjen e ndeshjeve të Champions League që ishin planifikuar ditën e martë.

Sfidat e planifikuara për tu luajtur ishin Juventus-Lyon dhe Manchester City-Real Madrid.

Sa u përket ndeshjeve të ditës së mërkurë Barcelona-Napoli dhe Bayern Munchen-Chelsea nuk ka asnjë njoftim.

Tek Juventus ditën e djeshme, Daniele Rugani rezultoi pozitiv me Koronavirus.

Top Channel