Frika nga koronavirusi, Premier League mbyll dyert e stadiumeve

12/03/2020 12:07

Deri më tani vetëm në Premier Ligë, zhvilloheshin ndeshjet me praninë e shikuesve.

Mirëpo gjatë ditës së sotme pritet që Premier League të vendos që ti mbyllë dyert e stadiumeve, shkaku i koronavirusit.

Një gjë të tillë raportojnë mediat angleze, sipas të cilave pritet që në orët e mëvonshme të merret edhe vendimi zyrtare që ndeshjet e Premier League për këtë fundjavë të luhen pa tifozë.

Kujtojmë që në Spanjë dhe në Gjermani është e konfirmuar që stadiumet do të mbyllen, ndërsa në Itali kampionati Serie A është pezulluar.

Top Channel