“Qytetarë qëndroni në shtëpi, evitoni vendet me shumë njerëz”/ Autoritet apel me altoparlant në Tiranë

11/03/2020 20:39

“Të dashur qytetarë qëndroni në shtëpi, evitoni vendet me shumë njerëz dhe lani duart sa më shpesh”, kjo është thirrja që dëgjon sot në rrugët e kryeqytetit”.

Autoritet kanë dalë në qarkullim dhe më një altoparlant përsërisin mesazhin.

këto apelime vijnë në një kohë kur numri i të prekurve nga koronavirusi në vend po vjen në rritje, ku aktualisht numërohen 15 të prekur dhe një viktimë.

Top Channel