Lamtumirë Nexhmije Pagarusha/ Bilbili i Kosovës ishte 86 vjeç, la pas këngët e mrekullueshme

07/02/2020 13:49

Është shuar në moshën 86-vjeçare legjenda e muzikës kosovare.

Nexhmije Pagarusha do të mbahet mend për zërin e mrekullueshëm që i dha emrin “bilbil i Kosovës” dhe për disa prej këngëve që kanë lënë gjurmë jo vetëm në Kosovë, por edhe në Shqipëri; “Zambaku i Prizrenit”, “Baresha”, “E dehur jam”, e të tjera.

Si është pritur në Kosovë kjo humbje e madhe? Ndiqni lidhjen direkte me gazetaren Alberta Hashani, gjatë edicionit informativ të orës 12:00.

Top Channel