Ka shkuar në 22 numri i të vdekurve nga tërmeti në Turqi. Vendi u trondit ditën e djeshme nga një lëkundje me magnitudë 6.8 e shkallës rihter.

17 persona kanë ndërruar jetë në Elazig, dhe 4 në Malatya. Deri më tani raportohet edhe për 1030 të plagosur.

FOTO GALERI
1/44

Top Channel