Foto ilustruese

Një 41-vjeçar nga Tirana është vënë nën pranga, pasi goditi punonjësin e policisë për shkak të detyrës.

Shtetasi, F.N., pasi iu bë shenjë ndalimi për të ndaluar nga patrulla dhe iu dha masë administrative të dhënë për shkeljen e kryer ai ka goditur punonjësin e qarkullimit rrugor.

Njoftimi i plotë:

Tiranë

Goditi punonjësin e Policisë për shkak të detyrës, arrestohet në flagrancë 41-vjeçari.

Shërbimet e Komisariatit Nr. 1 bënë arrestimin në flagrancë të shtetasit:

F. N., 41 vjeç, banues në Tiranë.

Arrestimi i këtij shtetasi u bë pasi, gjatë patrullimit në aksin rrugor Teg – Liqeni Artificial, patrulla e Policisë së qarkullimit rrugor i ka bërë shenjë ndalimi drejtuesit të mjetit dhe gjatë komunikimit të masës administrative të dhënë nga ana e tyre për shkeljen e kryer, shtetasi F. N. ka goditur për shkak të detyrës punonjësin e Policisë së qarkullimit rrugor.

Materialet do t’i kalojnë prokurorisë, për veprën penale “Goditje për shkak të detyrës”.

Top Channel