Shoku i Flamur Beqirit bëri grabitjen më të madhe në Danimarkë, dhe iu ekzekutua gruaja po njësoj

28/12/2019 19:52

Flamur Beqiri, i cili u vra pak ditë më parë përpara shtëpisë së tij në Britani, para syve të gruas e të fëmijëve, ka pasur mjiqësi me Naief Adavin, sipas medieve britanike, i cili u arrestua për grabitjen më të madhe në Danimarkë.

33-vjeçari Adavi ishte një prej pjesëtarëve të grupit që grabiti rreth 9 milionë euro në Danimarkë, grabitja më e madhe në historinë vendit nordik.

Por gruaja e Adavit, Karolin, një doktoreshë 31-vjeçare, u qëllua për vdekje këtë gusht teksa mbante në krahë fëmijën e saj 2 muajsh.

Sulmi në fakt ishte nisur për Adavin, i cili kishte djalin në krahë. Sapo nisën të shtënat, ai i dha foshnjen gruas së tij dhe u largua nga skena. Por vrasësit e qëlluan edhe gruan, me fëmijën në krahë, duke e lënë të vdekur në vend.

FOTO GALERI
1/18
Flamur Beqiri, i cili u vra pak ditë më parë përpara shtëpisë së tij në Britani, para syve të gruas e të fëmijëve

Top Channel