Edhe në Bulqizë moti i keq ka shkaktuar jo pak probleme.

Reshjet e dendura të shoqëruara me erë të fortë gjatë natës ka sjellë ndërprerje në disa fshatra të njësive administrative.

Në njësinë Zerqan,Fushë-Bulqizë dhe Gjoricë, janë dëmtuar linjat e tensionit.

Ndërkohë po punohet për riparimin e linjës ku pritet të rikthehet energjia. Nuk rraportohet për momentin për ndonjë përmbytje.

FOTO GALERI
2/6

Top Channel