Vrasja horror në Korçë, flet babai i 18-vjeçarit të arrestuar: Viktimën e kisha kushëri, djali ka qenë në shtëpi

20/12/2019 11:13
Në foto: 18-vjeçari

Ditën e djeshme, fshati Mbroje i Korçës u trondit nga një vrasje horror, ku 48-vjeçari Flamur Duçi u gjend i pajetë pranë banesës dhe dyqanit të tij.

Mbi ngjarjen në fjalë, ku në trupin e të ndjerit u gjendën plagë djegieje (vihet re që pasi tentuan ta digjnin, viktima u masakrua me thikë) u arrestua 18-vjeçari Devis Hoti, si autor i dyshuar për krimin.

Mbi arrestimin në fjalë ka reaguar i ati i Hotit, i cili hedh poshtë mundësinë që i biri të jetë përfshirë në vrasje.

“Djali ka qenë në shtëpi në orën 6 të mëngjesit, ka qenë këtu. Viktimën e kisha kushëri, djalë halle. Kemi patur marrëdhënie normale, nuk kishim konflikte me ata. Le ta gjejë policia vetë pse është arrestuar, edhe ne na morën deklaratën, por në shtëpi.”

Në foto: Viktima

Top Channel