Julian Ahmataj ka dhënë dorëheqjen nga drejtimi i skuadrës së futbollit të Tiranës. Mësohet se shkak për këtë vendim është bërë humbja e fundit ndaj Kukësit.

Ahmataj nuk ka qenë i pranishëm në seancën stërvitore të kësaj të hëne, madje as ndihmësi i tij, Akil Jakupi. Përgatitjet janë drejtuar nga trajneri i portierëve, Emanuel Egbo, dhe ndihmësi atletik, Kosta Jani.

Top Channel mëson se kandidati kryesor për stolin e bardhebluve është Gugash Magabi, i cili e ka drejtuar edhe më parë ekipin.

Top Channel