Policia spanjolle arrestoi kapitenin që kishte arritur të largohej nga një nëndetëse droge që u kap në brigjet e Spanjës më 24 nëntor, me 3000 kg brenda.

Kapiteni nga Galicia u arrestua në Pontevedra, ndërsa dy anëtarët e tjerë të ekuipazhit, ekuadorianë, u kapën qëkur u ndalua nëndetësja.

Kjo është nëndetësja e parë e drogës që kapet në Europë, dhe është ndërtuar në një kantier sekret në xhunglat e Surinamit e Guianës, në Amerikën e Jugut, që të transportonte drogë që nga Kolumbia për në Galici, Spanjë.

FOTO GALERI
1/5
Tani nëndetëset e drogës po kalojnë Oqeanin Atlantik, nga Amerika Latine në Europë

Top Channel