Reperi me origjinë afrikanë, Cliqme ka publikoi këngën “Pavarsia” e cila vjen në kuadër të festave të Nëntorit.

Cliqme nis videoklipin me një fjalim shqip para fëmijëve në një shkollë në Prishtinë.

Reperi u bë i famshëm për shqiptarët falë bashkëpunimit me Capital T dhe Koach2.0 më projektin e quajtur “Across the World”.

Top Channel