Tifozi anglez tregon si i humbi kuleta me rreth 600 euro në Prishtinë, por ia kthyen pa i marrë asgjë nga ajo

19/11/2019 14:43

Tifozët anglezë kanë mbetur të befasuar nga pritja që iu bë në Prishtinë për përballjen që Kosova e zhvilloi ndaj Anglisë në kuadër të kualifikimeve për Euro 2020.

‘Tre Luanët’ fituan në stadiumin “Fadil Vokrri” 4-0 ndaj Përfaqësueses tonë, por që ishte të mahnitur nga pritja që iu bë në Prishtinë.
Por, nuk kishte kaluar shumë kohë dhe atij i ishte kthyer kuleta me të gjitha gjërat dhe paratë që kishte aty nga një kosovar.
“Më ra kuleta në rrugën kryesore në Prishtinë. Një djalosh hyn në lokal dhe ma kthye, pa më marrë asgjë. Sinqerisht, Kosova është e madhe”, shkroi Bruce në llogarinë e tij.
Ai kishte në kuletën e tij rreth 600 euro dhe kredit kartelat, por asgjë nuk i ishte marrë dhe tifozi kosovar i kishte kthyer atë të paprekur.

Top Channel