Një aksident sapo ka ndodhur në rrugën e Durrësit ku një autobuz ka shtypur një kalimtar i cili raportohet që është në gjendje të rëndë.

Policia ndodhet në vend ngjarje, ndërsa ambulanca pak minuta më pas ka transportuara të aksidentuarin për në spital.

Tiranë/Informacion Paraprak

Rreth orës 10:28 në rrugën e “Durrësit” autobusi me drejtues shtetasin LL. N ka përplasur këmbësorin H. ZH.,77 vjeç.

Si pasojë e përplasjes, këmbësori shtetasi H. ZH ka marrë dëmtime dhe është dërguar në spital për ndihmë mjeksore.

Drejtuesi i autobusit shtetasi LL. N është shoqëruar në komisariat për veprime të mëtejshme hetimore.

Policia rrugore ndodhet në vendngjarje ku po vijon punën për sqarimin e rrethanave të ngjarjes dhe shkakut të aksidentit.

FOTO GALERI
3/11

Top Channel