Tifozët çekë i kanë nisur provokimet e tyre edhe gjatë luajtjes së himnit të Kosovës në ndeshjen që po luhet në Pilsen për llogari të kualifikueseve të “Euro 2020”.

Ata kanë kënduar “Kosova është zemra e Serbisë” gjatë kohës që luhej himni i Kosovës dhe kanë shpalosur flamuj serb në tribuna.

Këto provokime ka ditë që ndodhin, ndoshta për të vënë në presion kombëtaren e Kosovës që i ka “frikësuar” të gjithë me lojën në fushë.

FOTO GALERI
1/4

Top Channel