Por, duket se Rama nuk i kishte bërë mirë llogaritë kurse Meta harron premtimin për largimin e Berishës. Partia Demokratike siguron 70 mandate dhe ftesës së Berishës për koalicion, Meta nuk vonon shumë dhe i përgjigjet pozitivisht.

“Kreu veprën më shembullore të mashtrimit publik, duke marrë 83 mijë vota në emër të çlirimit të shqiptarëve nga Sali Berisha dhe duke i përdorur ato vota për tu ulur në prehërin e Sali Berishës”, pat deklaruar Rama.

“Nuk është diçka e re në politikën shqiptare. Politika bëhet hapur, bëhet në mënyrë transparente, bëhet në mënyrë të ndershme. Diversioni, nuk është një politikë që unë ja vlen të merrem është politikë e vjetër, që nga koha e Partisë së Punës”, pat deklaruar Meta.

“Ajo që ndodhi menjëherë pas zgjedhjeve, pra shpallja e alenacës mes PD dhe LSI ishte diçka e pjekur në kohë”, tregon Pëllumb Xhufi

“Në 2009 e ndërtoi një koalicion PD – LSI ku i dha LSI-së fuqi me 4 deputet më shumë”, tha Baton Haxhiu.

“Kur ne në PS thonim ndjesë pastë LSI, nuk na doli ashtu, morën 4 mandate që vendosën ti bashkojnë me PD, ishte zgjedhja e tyre, nuk i kish borxh PS”, thotë Ylli Manjani.

Top Channel