“Foden duhet të largohet dhe të luajë sa më shumë”

22/10/2019 14:29

Ish-mesfushori i Manchester Cityt, Michael Brown ka këshilluar Phil Foden, të largohet në formë huazimi.

19-vjeçari ka pasur vetëm dy paraqitje këtë sezon në Premier Ligë dhe në të dy ndeshjet nuk luajti në formacionin e parë.

Brown beson që anglezi duhet të luaj më shumë për t’u përmirësuar, transmeton KosovaPress.

“Duhet të luaj futboll. Duhet të luaj aq më shumë. Duhet të stërvitet me lojtarët më të mirë në botë. Është duke mësuar dhe duke u përmirësuar. Por, në fund duhet të luaj çdo javë”, deklaroi ai.

City këtë sezon është në vendin e dytë në tabelë me 19 pikë, gjashtë me pak se Liverpool, ndërsa sot do të luaj kundër Atalantas.

Top Channel