Finlanda pranë kualifikimit

15/10/2019 20:04

Finlanda ka mposhtur me rezultatin 3-0 Armeninë duke hedhur edhe një hap tjetër drejt rrugës së kualifikimit për në Euro 2020.

Pas tetë takimesh të luajtura ata kanë grumbulluar 15 pikë dhe janë +5 pikë larg Bosnjes e cila ka 3 ndeshje për të luajtur.

Bosnja luan sonte me Greqinë jashtë dhe më pas pret Italinë dhe e mbyll me Lihtenshtejnin.

Ndërsa Finlanda ka ndeshje me Lihtenshtejn dhe Greqinë brenda.

Ndeshja me Lihtenshtejn pritet që të jetë shumë e thjeshtë për të dy ekipet, dhe shpresa e Bosnjes është që ti fitojë të gjitha takimet dhe Greqia të ndali Finlandën.

Duke parë pikët dhe sfidat që kanë mbetur, Finlanda është thuajse e kualifikuar.

Në vendin e parë në Grup është Italia me pikë të plota.

Top Channel