Ndeshja e Anglisë në Bullgari u ndërpre dy herë për shkak të thirrjeve raciste që erdhën nga turma ndaj arbitrit.

Pas incidentit të parë në minutën e 3-të, Ivan Bebek vuri në zbatim hapin e parë të protokollot të UEFA-s me tre hapa në rast thirrjesh raciste gjatë ndeshjeve.

Ky hap përbënte leximin e një deklarate nga sistemi zanor, që u kërkonte tifozëve të ndryshonin sjellje.

Pas minutës së 41-të, Gareth Soutghate i Anglisë raportoi një tjetër abuzim. Ndeshja u ndalua sërish dhe nisi faza e dytë e protokollit.

FOTO GALERI
1/5

Top Channel