Është vënë nën pranga një 35 vjeçar, në qytetin e Vlorës, pasi qarkullonte me armë zjarri pa leje.

Është finalizuar operacioni i koduar “Blic”dhe falë bashkëpunimit me qytetarët u bë kapja e menjëhershme e tij në bulevardin “Ismail Qemali” në Vlorë.

Gjatë kontrolli fizik, shtetasit A. Xh., 35 vjeç, banues në Fier i është sekuestruar në cilësinë e provës materiale një armë zjarri pistoletë dhe 4 fishekë.

Materialet iu referuan Prokurorisë për veprime të mëtejshme.

Top Channel