Rreth 5 mijë rrënjë ullinj janë djegur pasdite në fshatin Risili të Vlorës.

Flakët, të favorizuara edhe nga era janë përhapur me shpejtësi duke shkrumbuar një sipërfaqe prej 50 ha.

Tre autobote dhe 20 zjarrëfikës janë në terren për shuarjen e zjarrit.

Top Channel