Dy të shpallur në kërkim kanë rënë në pranga nga policia e Fierit pasi ushtruan dhunë ndaj familjarëve të tyre.

Kështu u arrestuan 31-vjeçari R.P, banues në Roskovec, i cili kishte dhunuar të atin, 69-vjeçarin Z.P si dhe 47-vjeçari A.D, banues në Fier, që dhunoi fizikisht dhe psikologjikisht bashkëshoretn Xh.D.

Materialet i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Fier për veprën penale “Dhunë në familje”.

Top Channel