Skuadra e The Reds këtë radhë mposhti Newcastle në Anfield me rezultatin 3-1 për t’u ngjitur në kuotën 15 pikëve pas 5 javëve kampionat.

Ishte skuadra mike ajo që e nisi më mirë sfidën teksa kaloi në avantazh me Jetro Willems.

Por skuadra e The Reds arriti të përmbysë gjithcka me Sadio Mane, i cili shënoi 2 gola, dhe Mohamed Salah, për të fiksuar shifrat në 3-1.

Top Channel