Kur FBI heton, ju duhet ta dini se është e rëndësishme. Byroja Federale e Hetimit u themelua në vitin 1908 dhe investigon krimin në të gjithë SHBA.

Pavarësisht nëse bëhet fjalë për tekste këngësh apo  kërcënime me vdekje, persona mjaft të famshëm dhe figura publike janë hetuar nga FBI.

Nga R. Kelly te Marilyn Monroe, njihuni me të famshmit që janë hetuar nga  FBI, ose figura që ata thjesht i shohin pak të dyshimta.

FOTO GALERI
1/9
Marilyn Monroe u hetua për shkak të martesës së saj me Arthur Miller, i cili ishte një komunist i dyshuar

Top Channel