Duhet të kalonin tri ditë intensive me bisedime për të ardhur te marrëveshja përfundimtare. Mino Raiola, menaxher i Kostas Manolas, ka gjetur gjuhën e përbashkët me drejtuesit e Napolit për një kontratë 5-vjeçare me pagë mbi 4 milionë euro neto në sezon.

Tashmë pritet vetëm kërkesa formale e futbollistit që të zbatuar klauzolën e largimit prej 36 milionë eurosh. 33.3 milionë shkojnë për Romën dhe 2.7 milionë për vetë futbollistin.

Kjo marrëveshje do të zhbllokojë edhe kalimin e mesfushorit Amadou Diawara te klubi verdhekuq.

Top Channel