Modelja e njohur Gigi Hadid mendon se duhet t’i lejohet të postojë foto të bëra nga paparacë në llogaritë e veta të rrjeteve shoqërore, nëse ajo i ka buzëqeshur kamerës.

Agjencia Xlusive-Lee e paditi Hadidin në Janar të këtij viti apsi ajo kishte postuar një foto që i ishte bërë asaj nga agjencia.

Ekipi i avokatëve të Gigi-t thotë se modelen e mbron e neni i të drejtës së përdorimit të fotos, pasi ajo ka kontribuar për realizimin duke ofruar buzëqeshje dhe veshjen e trupit.

FOTO GALERI
1/21

Top Channel