Në kulmin e aktivitetit të tij kriminal, Pablo Escobar ishte në vështirësi të gjetjes së ambienteve për të strehuar shumat marramendëse të parave që fitonte nga shitja e kokainës.

E produkt i këtij aktiviteti është edhe një vilë e ndërtuar prej tij në ishujt kolumbianë të Rosarios. Me nisjen e telasheve me drejtësinë, nisi edhe braktisja e kësaj vile, që dikur ishte kryeqendra e mbledhjeve të kartelit të drogës Medellin.

Koha ka bërë të sajën dhe sot resorti dikur super luksoz i lënë në harresë është shndërruar në një vend ku kullosin derrat.

FOTO GALERI
2/11

Top Channel