Ferrari tregoi edhe në Spanjë që jo vetëm nuk është rival i denjë për Mercedesin, por është mbrapa edhe Red Bullit.

Përveç shtypit italian që e ka “masakruar” këto ditë skuadrën, është edhe Flavio Briatore, ish-drejtuesi i Benetton dhe Renault, që nuk i ka kursyer kritikat për “Kokëkuqen”.

Në Instagram, Briatore shkroi: “Ferrari po lufton kundër një Red Bulli me motor Honda dhe një Mercedesi që vjen nga një planet tjetër. Pista e Spanjës tregon gjithmonë të vërtetën. Nëse nuk je në gjendje të shfaqësh potencialin aty, nuk mund të konkurrosh për Botërorin. Vështirë se Ferrari do të fitojë ndonjë garë”.

Top Channel