Roma nuk i afrohet Atalantës dhe tashmë e sheh 3 pikë larg vendin e katërt që e mbajnë pikërisht zikaltërit nga Bergamo.

Ekipi verdhekuq barazoi 1-1 në transfertë me Genoan, kur deri në minutën e 91-të ishte në epërsi me gol të Stephan El Sharawy (82’).

Vendasit jo vetëm që nuk u dorëzuan, por ishin shumë pranë fitores. Në minutën e paë shtesë Romero kërceu bukur me kokë në zhvillimet e një këndoreje, duke kthyer baraspeshën në rezultat, ndërsa në të 96-n Sanabria shpërdoroi një 11-metërsh.

Top Channel