Të jesh një futbollist profesionist që luan në nivele të larta është puna e ëndrrave, pasi jo vetëm që luan lojën që dashuron, por edhe paguhesh tmerrësisht shumë për ta bërë këtë gjë.

Yjet e futbollit kanë paga marramendëse dhe klubet bëjnë sakrifica të mëdha ekonomike që t’i mbajnë të lumtur lojtarët e tyre më të mirë.

“L’Equipe” ka publikuar së fundmi një renditje me 10 futbollistët më të paguar që luajnë në Evropë.

FOTO GALERI
1/10
Mesut Ozil (Arsenal) - 16,8 milionë sterlina në vit

Top Channel