Wake Up/ “Historia e kopshtit zoologjik”, drama që i flet shqiptarit të sotëm

19/04/2019 12:45

“Historia e kopshtit zoologjik” është shfaqja që do të vijë premierë këtë fundjavë në skenën e Teatrit Eksperimental “Kujtim Spahivogli”.

Vepra e autorit Edward Albee vjen nën regjinë e Eni Jani. Në thelb të saj kjo vepër trajton komunikimin ndërmjet njerëzve, si aspektin më të rëndësishëm të civilizimit. Shfaqja do të ngjitet në skenë përmes dy personazheve që interpretohen nga aktorët Genci Fuga në rolin e Piter dhe Kristian Koroveshi në rolin e Xherri.

Top Channel